MONTAŻ W SYSTEMIE PEŁNE DESKOWANIE

Imitacja deski na elewacji budynku

SKRÓCONA TECHNOLOGIA MONTAŻU


>> Przejdź do pełnej wersji

Przygotowanie powierzchni

Zalecany jest montaż na docieplonej elewacji budynku. Powierzchnia powinna być pokryta masą zbrojącą z zatopioną siatką. Ważne, aby podłoże było nośne, równe, czyste i suche. W przypadku nowych powierzchni należy odczekać do ich całkowitego związania.

Przed rozpoczęciem prac montażowych

Listwy elewacyjne należy przyklejać w taki sposób, aby nie było możliwości przedostania się wody pod ich powierzchnię. Przed przystąpieniem do prac należy dokładnie rozplanować rozmieszczenie listew na elewacji. Klejenie zaczynamy od dołu do góry ściany. Każda górna krawędź deski powinna być uszczelniona!

Przycinanie listew

Przycinanie drewnopodobnych listew elewacyjnych

Do cięcia listew używamy przecinarki do płytek lub szlifierki kątowej. Należy zachować prostą linię cięcia, prostopadłą do powierzchni profila.

Montaż

Okładzinę drewnopodobną przyklejamy na klej dyspersyjny pacą ząbkowaną o szerokości żłobienia 4 mm.

Klejenie zaczynamy od dołu do góry ściany. Przykładamy profil do powierzchni kleju, a następnie lekko przesuwając umieszczamy go w odpowiednim miejscu. Dokładnie dociskamy!

Uszczelniamy górną krawędź listwy np. za pomocą kielni do fugowania. Jest to bardzo ważny etap! Taki zabieg zapobiega przedostawaniu się wody pod powierzchnię listew.

W sposób analogiczny przyklejamy kolejne imitacje drewna. W celu zachowania dyfuzji pary wodnej zostawiamy dylatację między listwami min 2 mm. W przypadku połączeń doczołowych nakładamy niewielką ilość kleju w miejscu styku.

Nadmiar kleju zbieramy i pozostawiamy całość do wyschnięcia.

Przygotowanie do malowania

Gdy klej całkowicie wyschnie za pomocą papieru ściernego wyrównujemy przybrudzone krawędzie. Całość można przetrzeć suchą ścierką, aby pozbyć się kurzu z powierzchni profili.

Malowanie

Do malowania przystępujemy po min 4 dniach od montażu. Do pomalowania listew używamy wodnej lakierobejcy do drewna. W celu uzyskania lepszego efektu profile można pocieniować drugą, ciemniejszą warstwą lakierobejcy.

Efekt końcowy>> Przejdź do pełnej wersji technologii montażu

Aktualności

Zamów próbkę materiału

img

W celu lepszego zapoznania się z produktem istnieje możliwość zamówienia próbki materiału poprzez system Allegro... Czytaj więcej

Aprobata ITB i Atest Higieniczny

img

Szczegółowe informacje techniczne związane z listwami elewacyjnymi o strukturze drewna dostępne są w Karcie Technicznej Instytutu... Czytaj więcej

Dołącz do nas na facebooku

img

Zachęcamy do polubienia naszej strony na facebooku, która umożliwia bieżące obserwowanie informacji o promocjach... Czytaj więcej

Nowa strona internetowa

img

Z przyjemnością informujemy, że uruchomiliśmy nową stronę "Listwy elewacyjne Rodeo Wood Profil", która pozwoli Państwu... Czytaj więcej